مخزن پلی اتیلن چیست؟ معرفی انواع مخازن پلی اتیلن و کاربرد آنها

نویسنده : تیم تحریریه تهران پلیمر یارا
بروز رسانی : دی 1402
مخزن پلی اتیلن چیست

مخزن پلی اتیلن، منبع آب یا تانکرهای پلی اتیلن، مخزن‌های پلاستیکی ساخته شده از پلاستیک با چگالی بالا هستند که ویژگی و خواص زیادی دارند و امروزه در بسیاری از صنایع کاربرد دارند. این مخازن یا تانکرهای پلاستیکی به دلیل مقاومت بالا در زمان تولید، در برابر حلال‌ها، گریس‌ها و مواد شیمیایی و همینطور به دلیل داشتن خاصیت فود گرید، قادر به ذخیره‌سازی مواد غذایی و دارویی هستند. خاصیت آنتی باکتریال مخازن پلی اتیلن از ورود نور خورشید و آلودگی به منبع‌های آب پلی اتیلن جلوگیری می‌کند که از ویژگی‌های منبع‌های آب پلاستیکی پلی اتیلن در نظر گرفته می‌شود. مخازن پلی اتیلن را با نام‌های دیگری مانند مخزن پلاستیکی، مخزن پلی اتیلن، منبع پلاستیکی، منبع پلی اتیلن، تانکر پلاستیکی، تانکر پلی اتیلن، تانکر آب پلی اتیلن نیز می‌شناسند، در این مقاله، به بررسی کامل مخازن پلی اتیلن، کاربرد و معرفی انواع مختلف آنها بر اساس شکل هندسی می‌پردازیم، ضمن اینکه نحوه تولید، مزایا و معایب تانکرهای آب پلاستیکی تا راههای نگهداری صحیح و درست این محصولات را بررسی می‌کنیم و در نهایت راهنمای جامعی برای خرید مخزن پلی اتیلن در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

   هستند که از مواد اولیه پلی اتیلن در ساخت آنها استفاده شده است. در این مقاله،‌ صفر تا صد مخزن‌های پلی اتیلن، فواید و مزایای، روش تولید، انواع آنها را بر اساس تعداد لایه، انواع آن بر اساس شکل ظاهری، شست و شوی انها، نصب و نگهداری، طرز خنک نگه داشتن آب داخل آنها، تعمیرات و جوشکاری مخازن پلی اتیلن، مزیت ها و فواید، کاربرد آنها بررسی می‌کنیم. در انتها اگر سوال در رابطه با این مخازن داشتید در قسمت نظرات، مطرح کنید

نحوه تولید مخازن پلی اتیلن

مخزن آب پلی اتیلن، همانطور که اشاره کردیم؛ از مواد اولیه پلی اتیلن (HDPE) ساخته می‌شود و فرآیند تولید آن چرخشی یا دورانی (Rotational Molding) است. در این روش از پلی اتیلن (PE) با وزن مولکولی بالاتر از 6000 استفاده می‌شود؛ در ابتدا مواد پلی اتیلن به صورت پودر شده، با اضافه شدن مواد آنتی باکتریال و رنگ مجاز ترکیب شده، درون قالب پخته می‌شوند. فرآیند تولید مخازن پلی اتیلن با چرخش 360 درجه، مخلوط حاصل را در معرض حرارت و گرما، به صورت یکنواخت درون قالب پخش می‌کند و پس از کاهش حرارت و عملیات خنک‌سازی، محصول نهایی در اتاق خنک‌کننده از قالب دستگاه خارج می‌شود.

فواید و مزایای مخازن آب پلاستیکی

یکی از مزایای مخزن پلی اتیلن، ذخیره‌سازی و مدیریت مصرف آب است. این مخازن، علاوه بر اینکه راه حلی برای خشکسالی و کاهش بارندگی است، ویژگی‌‌ها و خواص مختلفی دارد که باعث شده جایگزین مناسبی نسبت به تانکرهای فلزی باشد. در ادامه برخی از ویژگی‌های مخزن پلی اتیلن را بیان می‌کنیم:

 • دارای استحکام و مقاومت بالا (در برابر خوردگی، زنگ زدگی و ضربات شدید)
 • طول عمر بالا
 • دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد آلودگی
 • مقاوم در برابر اشعه نور خورشید (دارای خاصیت ضد UV)
 • ذخیره سازی انواع مایعات و سیالات
 • قیمت پایین‌تر نسبت به مخازن فلزی
 • دارای شکل‌های هندسی و طرح‌های مختلف
 • دارای تنوع در ابعاد (سایزهای کوچک تا بزرگ)
 • دارای تعداد لایه‌های متفاوت (تک لایه، سه لایه و چهار لایه)
 • دارای تاییدیه‌های بهداشتی و نشان استاندارد

چگالی مخزن، منبع یا تانکر پلی اتیلن

تفاوت مخزن پلاستیکی با فلزی باعث شده که میل به مخزن های پلاستیکی بیشتر شود. مخزن پلاستیکی یا به عبارت دیگر منبع پلاستیکی را در ابعاد و شکل های مختلفی تولید می کنند و جهت نگهداری انواع سیالات با دانسیته های مختلف مورد استفاده قرار می دهند. به طور معمول این مخازن آب پلاستیکی دارای دانسیته تقریبا نزدیک به یک kg/m3 است که جهت نگهداری مایعاتی با این وزن مناسب می باشد. ولی چنانچه نیاز به ذخیره سازی سیالاتی سنگین تر از این مقدار هستید باید مخزن پلاستیکی (مخزن پلی اتیلن) سفارشی با وزن سنگین تری تولید و استفاده نماید. ولی باید این را نیز در نظر داشت که تا حد مجازی امکان افزایش وزن منبع پلاستیکی (منبع پلی اتیلن) وجود دارد.

چه موادی را می توان در مخزن، منبع یا تانکر پلی اتیلن نگهداری کرد؟

تانکر پلی اتیلن (تانکر پلاستیکی) همانطور که از نام آن مشخص است از مواد اولیه پلی اتیلن تولید می شود این موادها که به 3840 معروف هستند. سازگاری خوبی با انواع سیالات همچون، انواع مواد سوختی، انواع اسید ها، ضد یخ ها، آفت کش ها و… را دارند. مخازن پلی اتیلن با توجه به اینکه از مواد اولیه فود گرید ( مناسب برای مواد غذایی) تولید می شوند جهت ذخیره سازی انواع مواد غذایی، مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است، نگهداری طولانی مدت مواد سوختی در داخل تانکر پلاستیکی به علت خطر آتش سوزی به ویژه در زیر نور خورشید توصیه نمی شود. و همین طور جهت نگهداری اسید هایی با چگالی بیشتر از چگالی آب حتما از مخازن پلی اتیلن سفارشی سنگین استفاده شود.

طرز خنک نگهداشتن آب مخزن

یکی از مواردی که برای کخزن داران و یا کسانی که قصد خرید آن را دارند، جای سوال است، طرز خنک نگه داشتن آب داخل تانکر یا مخزن است. زیرا معمولا مخازن در فضاهای باز نصب می شوند و همیشه در معرض نور و افتاب هستند. راهکارهایی وجود دارد که به کمک آن می توان آب داخل مخزن را خنک نگه داشت و این مشکل را حل کرد.

نصب و نگهداری مخزن ذخیره آب

مخزن ذخیره آب (منبع ذخیره آب) را تا زمانی که به صورت صحیح و با رعایت شیوه نامه ها نصب نکنیم. نمی توانیم از حداکثر عمر مفید آن بهره ببریم. زیرا نصب غیر اصولی منبع پلی اتیلن (منبع پلاستیکی) باعث آسیب دیدگی به مخزن شده. و از دوام مخزن می کاهد. جهت مشاهده شرایط نصب و نگهداری منبع آب پلاستیکی (منبع آب پلی اتیلن) به قسمت نصب مخزن و یا دستوالعمل های سایت مراجعه و با ورود به قسمت گارانتی بر روی عنوان شرایط نصب و نگهداری کلیک نمائید.

تعمیر و جوشکاری مخزن، منبع یا تانکر پلی اتیلن

نصب صحیح این مخزن ها، می تواند از مشکلاتی بالقوه ای که در آینده به وجوداید، جلوگیری کند. واقعیت آنست که که اگر نصب به درستی انجام نشود، امکان دارد که در اینده نیاز به تعمیر و جوشکاری مخزن وجود داشته باشد. مخزن ها به خودی خود عمری طولانی دارند. اما عوامل مختلف از جمله نصب غیر صحیح می تواند باعث پارگی و شکستگی آن شود. در قسمت تعمیر و جوشکاری مخزن پلی اتیلن اطلاعات تکمیلی درباره نحوه جوشکاری و تعمیر پارگی ها و شکستگی ها، آورده شده است.

خرید مخزن، منبع یا تانکر پلی اتیلن

جهت خرید مخزن پلاستیکی ( خرید مخزن پلی اتیلن) روش های مختلفی وجود دارد راحت ترین روش این است که با ورود به صفحه خرید مخزن آب و انتخاب دسته بندی های هر یک از محصولات، با مشاهده ابعاد، ویژگی ها و کاربرد های هریک از مخازن آب پلی اتیلن و یا وان های پلاستیکی نسبت به خرید مخزن پلاستیکی به شیوه اینترنتی اقدام نمائید.

شست و شوی مخزن، منبع یا تانکر پلی اتیلن

شست و شو و ضد عفونی کردن داخل مخزن هم باعث افزایش سطح بهداشت می شود، هم اینک هاز مشکلاتی مانند جلبک بستن و تغییر طعم آب مخزن جلوگیری می کند. در قسمت شست و شو و ضد عفونی کردن مخزن آب به صورت دقیقی به شما اموزش داده شده است که چگونه مخزن ها را شست و شو دهید و ضدعفونی کنید.

اشکال هندسی مخازن پلی اتیلن (منبع پلی اتیلن)

یکی از مزیت های مخازن پلی اتیلن (منبع پلی اتیلن) نسبت به سایر مخازن تولیدی، امکان تولید به شکل های هندسی گوناگون است. از این رو این مخازن را براساس مکان نصب و ابعاد آن به شکل های عمودی، افقی، بیضی، مکعبی، قیفی، وبرای نصب در مکان های خاصی هم چون زیرپله و آسان رو. نصب در پشت نیسان (مخزن نیسانی)، مخزن انبساط، مخزن سمپاش و … را معرفی نمود.

ضخامت مخازن پلی اتیلن (تانکر پلاستیکی)

ضخامت مخزن ذخیره آب (منبع ذخیره آب) باید به اندازه ای باشد تا توان تحمل فشار آب و سایر سیالات داخل مخزن را داشته باشد. ضخامت دیواره مخزن به عوامل مختلفی بستگی دارد و دارای حد مجاز و استانداردی است. چنانچه این دیواره ها ضخامت کمتر از حد مجاز را داشته باشند. باعث کاهش مقاومت دیواره مخزن می شوند. لازم به ذکر است چنانچه حتی ضخامت مخزن بیش از حد مجاز باشد. دیگر به مقاومت مخزن اضافه نخواهد شد.

تحمل دمای محیطی و مواد ذخیره شده در مخازن آب پلی اتیلن (مخازن آب پلاستیکی)

مخزن آب پلی اتیلن (مخزن آب پلاستیکی) با توجه به مواد اولیه و نحوه تولید آن طوری طراحی و تولید شده است. تا قادر به تحمل دمای بین -32 تا 70+ درجه محیطی را داشته باشد. این مخازن دربرابر یخ زدگی آب داخل مخزن مقاوم هستند. ولی باید حتما در هنگام نصب، شرایط نصب و نگهداری را رعایت کنید. علاوه بر این باید لوله های ورودی و خروجی مخزن طوری عایق بندی شود تا مانع از یخ زدگی آنها شود. منبع آب پلاستیکی (منبع آب پلی اتیلن) قادر به نگهداری مواد تا 50 درجه سانتی گراد هستند.

راهنمای انتخاب مخزن ذخیره آب (منبع ذخیره آب)

جهت خرید مخزن آب (خرید منبع آب) باید ابتدا انتخابی مناسب داشت. به این منظور یک راهنمایی مختصر در اینجا ما خواهیم داشت. برای خرید مخزن پلاستیکی باید یک سری موارد را مورد بررسی قرار داد. اولین قدم در انتخاب مخزن آب پلی اتیلن، مشخص کردن قصد خرید است که این مخزن برای چه مصرفی قرار است تهیه شود. برای مثال جهت ذخیره سازی آب شرب در ساختمان یا استفاده صنعتی و کشاورزی، شیلات و یا حمل و نقل توسط نیسان و … .حالا بعد از مشخص شدن هدف از خرید. نوبت به انتخاب شکل هندسی مخزن است. در مواقعی که مخزن قرار است به صورت ثابت نصب شود. معمولا از مخازن عمودی و افقی استفاده می شود. این مخازن معمولا از پر فروش ترین مخازن پلی اتیلن هستند که در ابعاد و حجم های مختلفی تولید می شوند. نمونه های دیگری از مخازن نیز هستند که براساس مکان نصب و ابعاد به شکل های خاصی طراحی و تولید شده اند به طور مثال زیر پله، آسان رو، مکعبی و … مرحله بعدی انتخاب مخزن براساس ابعاد، اندازه و حجم ذخیره آب است. به این ترتیب باید محل نصب مخزن مشخص شود. و سپس با بررسی مساحت محل و درب ورودی، لیتراژ منبع آب پلاستیکی مشخص شود. لازم به ذکر است بعضی مواقع نصب چند مخزن کوچک به جای یک مخزن بزرگ بسیار کارآمدتر است. در مواقعی که منیع پلی اتیلن (تانکر پلاستیکی) قرار است جهت ذخیره سازی مواد سنگین تر از آب مورد استفاده قرار بگیرد. باید نسبت به خرید مخزن آب (خرید منبع آب) سفارشی سنگین اقدام نمود. در هنگام استفاده از مخزن آب پلی اتیلن جهت استفاده برای نگهداری آب شرب، بهتر است از مخازن سه لایه و چهار لایه آنتی باکتریال استفاده نمود. در هنگام خرید تانکر آب قیمت مخازن نیز بسیار حائز اهمیت است. ولی باید این را هم در نظر داشت که برخی از برند های متفرقه با تهیه مواد اولیه دسته دوم و بی کیفیت محصولی ارزان تر وارد بازار کرده و علاوه بر کاهش عمر مفید مخزن باعث به خطر انداختن سلامتی مشتریان به خاطر آلودگی ماده اولیه می شود.

انواع مخزن پلی اتیلن

در اینجا چند مورد از مهم ترین مخزن های پلاستیکی پلی اتیلن را توضیح می دهیم.

مخزن گازوئیل

این نوع از مخزن ها برای نگهداری گازوئیل و مواردی از این جنس استفاده می شود. در قسمت مخزن گازوئیل چیست مفصلا این نوع از مخزن را توضیح داده ایم.

مخزن نگهداری اسید

نوع دیگر از مخزن ها، برای نگهداری از انواع اسیدها استفاده می شود. این مخزن ها برای آنکه توسط اسید، اسیب نبینند باید ویژگی های خاص خودشان را داشته باشند. در حال حاضر مخزن یا تانکر اسید (ضد اسید) جزو بهترین گزینه ها برای نگهداری این مواد خطرناک اما مفید است.

مخزن نگهداری زیتون

یک نوع دیگر از مخزن های پلی اتیلنی، برای نگهداری و فراوری زیتون استفاده می شود. مواد اولیه پلی اتیلن بنابر انعطاف پذیری بالایی که دارند، می توانند طیف گسترده ای از نیازها را براورده کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره این مخزن، به مقاله مخزن نگهداری زیتون مراجعه بفرمایید.

مخزن سمپاشی

نوع دیگری از مخزن های پلی اتیلن هستند، که برای سمپاشی استفاده می شوند. در این مخزن ها، می توان انواع مختلف سموم را نگهداری کرد و برای سمپاشی از آنها بهر برد. در قسمت مخزن سمپاشی چیست، مفصلا آنها را توضیح داده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

مخزن آتش نشانی

از آنجایی که مخزن آب برای اطفای حریق و ایمنی بیشتر، واجب است، مخزن های پلی اتیلن آتش نشانی برای این مصرف می تواند بسیار اثر بخش باشد. این مخزن ها از جنس پلی اتیلن هستند و انعطاف پذیری بالایی دارند. در قسمت مخزن آب آتش نشانی چيست درباره این مخزن ها مفصلا صحبت شده است.

مخزن انبساط

این مخزن ها که نقش مهمی در کنترل فشار سیالات در زمان بالا رفتن دما دارند، از مواد اولیه خاصی تشکیل شده اند. جنس پلی اتلنی آنها باعث شده که مخزن های انبساط ویژگی های فوق العاده ای به خودشان بگیرند. در قسمت مخزن انبساط چیست بیشتر درباره آنها مطالعه کنید

مخزن نیسانی یا تانکر پشت نیسانی

احتمالا نیسان هایی را که تانکر آب یا مخزنی را دارند حمل می کنند، دیده باشید. تانکر های پشت نیسانی به گونه ای ساخته شده اند که مایعات و سیالات داخل آنها با کمترین حرکتی مواجه شود. این مخزن ها که نوعی از مخازن پلی اتیلن هستند، به دلیل کارکرد بالایی که دارند، مورد استقبال خوبی قرار گرفته اند (برای شناخت ویژگی های این مخازن، به قسمت مخزن يا تانکر نیسانی چیست مراجعه کنید)

مخزن مکعبی

مخزن مکعبی نوع دیگری از مخزن های پلی اتیلن هستند که برای ذخیره سازی اب شرب استفاده می شوند. این مخزن ها ابعاد مختلفی دارند و می توانند در جاهای مختلف استفاده شوند. مخزن مکعبی چیست

مخزن بیضی

مخزن های بیضی هم برای ذخیره سازی آب شرب استفاده می شود، با این تفاوت که اگر محدودیت ارتفاع دارید، گزینه مناسب برای شما مخزن بیضی است. این مخازن هم ابعاد مختلفی دارد که می توانید در قسمت مخزن بیضی چيست ابعاد و حتی قیمت آنها را مشاهده کنید.

مخزن هوایی

نوع دیگری از مخزن های پلی اتین وجود دارد که به آن مخزن هوایی می گوییم. همانطور که از اسم آن مشخص است این کخزن ها در ارتفاعات نصب می شود و در زمان قطعی برق می تواند فشار آب خوبی را برای شما به ارمغان آورد. برای اطلاعات بیشتر حتما به قسمت مخزن هوایی چيست سر بزنید.

مخزن قیفی

نوع دیگری از مخزن های پلی اتیلن به شما کمک می کنند تا قطره آخر آب شربی که در مخزن وجود دارد استفاده شود و آبی در مخزن باقی نماند. این مخزن ها را مخزن قیفی یا ته قیفی می گویند. قیمت و سایر اطلاعات مهم درباره این نوع مخزن را می توانید در قسمت مخزن قیفی یا ته قیفی چیست پیگیری کنید.

مخزن آسانرو

نوع دیگری از مخازن هستند که برای دور زدن محدویت فضایی استفاده می شود. این مخزن ها را آسان رو می گویند که قابلیت حمل راحت تری دارد و در ابعاد مختلف تولید می شوند. در قسمت مخزن آسانرو چيست می توانید ابعاد و اطلاعات بیشتری از این مخزن را دریافت کنید.

مخزن افقی

نوع دیگری از مخازن وجود دارند، که به آنها مخزن های افقی می گویند، خیلی از افراد وقتی درباره مخزن ها صحبت می کنند، منظورشان احتمالا مخزن های افقی است که به ساده ترین شکل ممکن نیاز افراد را برطرف می کند. در قسمت مخزن افقی چيست می توانید ابعاد مختلف آن را ببینید و با این مخزن بیشتر آشنا شوید.

مخزن زیر پله ای

مخزن زیر پله ای، نوع دیگری از مخزن ها است که شکلی شیب دار دارد و برای فضاهای زیر راه پله مناسب است. این مخزن ها در اصل نوعی از مخزن های افقی به حساب می آید که در بازار متداول هستند. در قسمت مخزن زیر پله ای چيست می توانید ابعاد، سایز ها و قیمت های آن ها را مشاهده کنید.

مخزن عمودی یا ایستاده

این نوع از مخازن قابلیت این را دارند که در محیط هایی با عرض کم، نصب شوند. این مخزن ها جزو پرطرفدارتین نوع مخزن های پلاستیکی است که در ابعاد مختلف وجود دارد. لازم به ذکر است که ابعاد فوق بزرگ این مخازن، برای فضاهای صنعتی طرفدار زیادی دارد. ابعاد انواع مخزن عمودی را می توانید در قسمت مخزن عمودی چيست مشاهده و بررسی کنید.

تقسیم بندی مخزن ها بر اساس تعداد لایه ها

مخزن ها از لحاظ تعداد لایه ها هم دسته بندی می شوند. مخزن ها یا تک لایه هستن، یا سه لایه و یا چهار لایه. که در ادامه هر کدام را برای شما توضیح می دهیم.

مخزن تک لایه

مخزن های هستند که تنها یک بار مواد داخل قالب مخزن ریخته شده و در کوره پخت می شوند. این مخزن ها استحکام بسیار بالایی دارند و برای مایعاتی مثل آب، انواع حلال ها و انواع اسیدها قابلیت استفاده دارند. ازآنجایی که تنها یک لایه دارند، به اندازه ای شفاف هستند که می توان مایعات داخل آنها را مشاهده کرد. این مخزن ها بهتر است که در محیط تاریک نگه داری شود تا جلبک در آنها ایجاد و یا تکثیر نشود. در قسمت مخزن تک لایه می توانید درباره این مخزن ها، اطلاعات بیشتری دریافت کنید

مخزن سه لایه

مخازنی هستند که در فرایند تولید آنها، ۳ بار مواد داخل قالب مخزن ریخته شده و در کوره پخت می شود. این ۳ لایه، رنگ های سفید، مشکی و ابی دارند و هر لایه وظایف خودش را دارد. این مخازن برای ذخیره سازی آب، انواع اسید ها و حلال ها، و مایعات(با دانسیته پائین تر یا نزدیک به یک kg /m3) استفاده می شود. لایه های مختلف این مخزن از ورود نور به داخل مخزن جلوگیری کرده و باعث می شود که هیچ وقت جلبک ایجاد یا تکثیر نشود. به علاوه اینکه قیمت پایین آنها، آنها را تبدیل به گزینه ای اقتصادی کرده است. در قسمت مخزن سه لایه اطلاعات بیشتری می توانید دریافت کنید.

مخزن چهار لایه

مخزن هایی هستند که در فرایند تولید آنها، ۴ دفعه مواد داخل قالب مخزن دیخته شده و در کوره پخت می شوند. نسبت به مخزن های ۳ لایه و تک لایه، محبوبیت کمتری دارند و تفاوت ملموسی با مخزن های ۳ لایه ندارند. و برای مایعات مختلف قابلیت استفاده دارند. در بخش مخزن چهار لایه می توانید درباره این مخزن ها، بیشتر تحقیق کنید.

مخزن آنتی باکتریال

مخزن آنتی باکتریال در اصل نوعی از مخزن است که به واسطه مواد اولیه استفاده شده در آنها، خاصیت آنتی باکتریالی دارند. این مخزن ها با عنوان مخزن داخل آبی هم شناخته می شود و جزو بهترین مخزن های پلی اتیلن برای مصارف خانگی و آشامیدنی به حساب می آید. در قسمت مخزن آنتی باکتریال چیست مفصلا این مخزن، توضیح داده شده است.

تولید کننده مخزن آب

هنگام خرید این محصولات حتما باید به برند تولید کننده این نوع از مخازن دقت شود. زیرا به دلیل وجود مخازن بی کیفیت و غیر استاندارد که فاقد مجوزات بهداشتی نیز هستند و عمر مفید بسیار پائینی دارند باعث به خطر افتادن سلامتی شده و باعث افزایش هزینه مصرف کنندگان خواهد شد. ویدیو زیر مقایسه درب مخازن شرکت تهران پلیمر یارا با دیگر مخازن است:

نتیجه گیری

در این نوشتار، سعی شد تا اول روشن کنیم که مخزن پلی اتیلن چیست، سپس درباره روش تولید، انواع آن (بر اساس شکل ظاهری و تعداد لایه ها)، و حتی شستشو و تعمیرکاری آنها صحبت کنیم. در قسمت دانستنی هایی درباره مخزن پلی اتیلن، سری مقالاتی در رابطه با مخزن های پلی اتیلن منتشر شده که می تواند منبع های کاملی برای کسب اطلاعات بیشتر برای شما باشد.

Rate this post
به اشتراک بگذارید :
Telegram
WhatsApp
Eitaa
Soroush
Short Link
تیم تحریریه تهران پلیمر یارا

این تیم ، متشکل از نویسندگان باتجربه و متخصص در صنعت پلیمر است که به صورت تخصصی به نگارش مقالات و مطالب کاربردی در صنعت پلیمر و قالب گیری دورانی می پردازد. در مقالات خود سعی کردیم دانستنی های زیادی در خصوص انواع مخزن، منبع و وان های پلی اتیلن یا پلاستیکی آموزش دهیم.

0
نظرات خود را اینجا درج کنید
دیدگاه تان را اینجا بنویسید

مشاوره خرید

ارسال به سراسر کشور

10 سال گارانتی

15 سال خدمات پس از فروش

15 سال خدمات

تضمین بهترین کیفیت

 • مشاوره خرید

 • ارسال به سراسر کشور

 • 10 سال گارانتی

 • 15 سال خدمات پس از فروش

  15 سال خدمات

 • تضمین بهترین کیفیت

مخزن آب تهران پلیمر یارا