وان مکعبی پلی اتیلن | وان مستطیلی پلاستیکی چیست (قیمت+ابعاد+تصاویر)

نویسنده : تیم تحریریه تهران پلیمر یارا
بروز رسانی : دی 1402

وان های مکعبی با توجه به شکل مکعبی (مستطیلی) که دارند جهت مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند.این وان ها از مواد پلی اتیلن تولید می شوند و دارای دوام بالا ، سبکی و هزینه کم می باشند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص یکی از پر کاربردترین محصولات پلیمری با نام وان مکعبی (وان مستطیلی) پلی اتیلن صحبت کنیم. وان مکعبی، تنها یک نوع از انواع وان های پلی اتیلن به حساب می آید. در قسمت وان پلی اتیلن می توانید تمام نوع های وان های پلی اتیلن را مطالعه کنید

وان مکعبی پلی اتیلن (Cubic Tubs)

همانطور که قبلا هم در این خصوص صحبت شد ، وان های پلی اتیلن که از پایه مواد پلیمری تولید می شوند دارای انواع مختلفی می باشند . مانند وان های پلی اتیلن گرد، مکعبی ، حمام و … ما در این مقاله فعلا قصد داریم در خصوص وان های مکعبی که یکی از پر فروش ترین وان های پلی اتیلن می باشد صحبت کنیم. وان های مکعبی همانطور که از نام آن مشخص هست . مکعب شکل می باشد . این نوع از وان ها ازجنس های دیگری و با مواد اولیه متفاوتی نیز مانند نمونه های فلزی و… در بازار موجود می باشد. و با توجه به نوع مصرف و مقدار حجم آن داری تنوع بسیاری هست. به طور کلی استفاده از وان ها به ویژه از نوع مکعبی در موارد مختلفی از جمله نگه داری آبزیان ، دامداری ها ، کشاورزی ، خانگی ، صنعت و… مورد استفاده قرار می گیرد. و با توجه به کیفیت مواد اولیه ، عمر و دوام ، جابجایی راحت ، نصب سریع انواع اتصالات وقیمت مناسب باعث اقبال بیشتر مشتریان به این نوع از وان ها شده است.

انواع وان مکعبی (مستطیلی)

نکته : ( عموما شرکت های تولید کننده وان های مکعبی ، ابعاد مشابه و استانداردی را در طراحی و تولید این نوع از وان ها در نظر می گیرند ، با این تفاسیر بهتر است با توجه محدودیت این فضا ، قبل از خرید ابعاد محل نصب وان خود را اندازه گیری نمایید).

ابعاد وان مکعبی تهران پلیمر یارا ( Cm )

وان های مکعبی (مستطیلی) در حجم های مختلف تولید و در کلیه نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز شرکت تهران پلیمر یارا در سراسر کشور عرضه می شود.

وان های مکعبی ( مستطیلی) شرکت تهران پلیمر یارا از مواد اولیه درجه یک و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی (Food Grade) از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران است.
نکته : ( به دلیل جنس بدنه پلی اتیلنی وان های شرکت تهران پلیمر یارا که با اسیدها و بازها پیوند شیمیایی ایجاد نمی کند در نتیجه بسیار مقاوم بوده و جایگزین ارزان قیمت تری برای وان های استیل می باشد و از آن برای نگهداری طیف وسیعی از مواد شیمیایی میتوان استفاده کرد ) لازم به ذکر می باشد برخی از وان های تولیدی شرکت تهران پلیمر یارا به صورت آنتی باکتریال تولید می شود.

نکات مهم در خصوص نصب و راه اندازی وان مکعبی ( مستطیلی)

وان های مکعبی ( مستطیلی) دارای طول ( بالا و پائین ) ، عرض ( بالا و پائین ) و ارتفاع می باشد ،از جمله موارد بسیار مهم در شرایط نصب وان های مکعبی ( مستطیلی) توجه به زیرسازی آن است که باید به صورت کاملا مسطح و تراز در نظر گرفته شود و از افزایش ارتفاع یا تراز کردن وان های مکعبی ( مستطیلی) با تکه های سنگ و مصالح جداًخودداری نمائید. لازم به ذکر می باشد بر روی این وان ها جهت تنظیم حجم آب امکان نصب شناور و یا فلوترنیز وجود دارد .

موارد کاربرد وان مکعبی ( مستطیلی)

استفاده از وان های مکعبی ( مستطیلی) کاربرد های متعددی دارد ، نمونه های از این کاربرد ها به شرح زیر می باشد:
نگه داری آبزیان صید شده دریایی و پرورشی
پرورش کلیه آبزیان خوراکی و زینتی
استفاده در دامداری ها برای مثال (آبشخور دام )
جهت نگه داری انواع کود ها و سموم کشاورزی
استخر خانگی کوچک
نگه داری مایعات و مواد شیمیایی صنعتی
و…

استفاده وان مکعبی( مستطیلی) در شیلات

یکی از پر کاربرد ترین وان های مورد استفاده در شیلات ، وان های مکعبی پلی اتیلن می باشد . که کاربرد های مختلفی از نظر ابعاد ، شکل و حجم آن دارد. و با توجه به اینکه با مواد اولیه فودگرید تولید شده است ، این وان ها کاملا بهداشتی بوده و بهترین گزینه جهت نگهداری و پرورش انواع آبزیان می باشد.

از موارد مورد استفاده وان های مکعبی در شیلات می توان نمونه های زیر را مثال زد:
1. نگهداری ماهی های صید شده دریایی ، رودخانه ای ، پرورشی و …
2. پرورش انواع ماهی های خوراکی
3. نگه داری انواع میگو
4. نگه داری انواع زالو
5. پرورش انواع آبزیان زینتی
و…

استفاده وان مکعبی (مستطیلی) در دامداری

یکی دیگر از موارد مورد استفاده وان های مکعبی در دامداری می باشد. که با نام های آبشخوری یا آبخوری دامداری نیز شناخته شده است. کارشناسان و دامپزشکان مجرب توصیه می‌کنند که از آبشخور دام پلی اتیلنی ( وان های مکعبی پلی اتیلن) استفاده شود.زیرا به علت فود گرید بودن این وان ها کاملا بهداشتی بوده و فاقد هر گونه مواد شیمیایی مضری است و همین امر باعث می‌شود که به دلیل بی‌خطر بودن آن، در صنایع غذایی و دامپروری مورد استفاده قرار گیرد. تمیز کردن داخل آن بسیار سریع و راحت انجام می شود. از طرف دیگر به دلیل دوام و عمر طولانی بسیار مناسب بوده و بر خلاف نمونه فلزی ، زنگ زدگی و خوردگی در آن به وجود نمی آید. از مزیت دیگر این نوع وان ها می توان نصب سریع و آسان و جابجایی راحت را مثال زد و امکان نصب فلوتر بر روی آن ، جهت تنظیم حجم آب نیز وجود دارد.

برخی از ویژگی های وان های مکعبی ( مستطیلی) شرکت تهران پلیمر یارا

✔️از 20 لیتر تا 5000 لیتر ، در انواع تک لایه شفاف و تک لایه آنتی باکتریال.
✔️ مناسبترین نوع وان برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی ، شیمیایی ، دارویی ، سوخت ها ، اسیدها و …
✔️ تنها وان تولید شده با تکنولوژی نانو ، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران.
✔️ بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید.
✔️ دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی وان ها .
✔️ مورد استفاده برای صنایع کشاورزی ، دامپروری ، غذایی ، دارویی ، تولیدی و صنعتی
✔️ قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.
✔️ تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان.
✔️ سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد.
✔️ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید.
✔️ سبک ،مقاوم و قابلیت حمل آسان

سوالاتی که برای شما ممکن است پیش بیاد
وان مکعبی ( مستطیلی) چند لیتری بخریم؟
همانطور می دانید وان های مکعبی ( مستطیلی ) در انواع و حجم های متعددی تولید می شود از این رو باید با توجه به فضا ونوع مصرف آن برای تهیه این وان ها اقدام نمود. پس پیشنهاد می شود حتما جهت تهیه و نصب این وان ها از کارشناس مجرب استفاده گردد. برای مشاوره با کارشناسان شرکت تهران پلیمر یارا می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید. 35700-026

جهت آشنایی با وان های مکعبی ( مستطیلی ) شرکت تهران پلیمر یارا می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:
لینک وان های مکعبی ( مستطیلی )شرکت تهران پلیمر یارا

آیا از وان های مکعبی می توان در دامداری به عنوان آبشخور استفاده نمود؟
بله . یکی از کاربرد های این وان می باشد.

آیا امکان تولید وان مکعبی در ابعاد سفارشی وجود دارد؟
این وان با ابعاد متنوع تولید می شود . جهت دریافت این ابعاد می توانید به قسمت محصولات مراجعه فرمائید.

وان مکعبی با سایر وان های پلی اتیلن چه تفاوتی دارد ؟
از نظر کیفیت مواد اولیه و نوع تولید و مقاومت و دوام آن تفاوتی ندارد ولی از لحاظ کاربرد و استفاده آنها با هم متفاوت می باشند.

Rate this post
به اشتراک بگذارید :
Telegram
WhatsApp
Eitaa
Soroush
Short Link
تیم تحریریه تهران پلیمر یارا

این تیم ، متشکل از نویسندگان باتجربه و متخصص در صنعت پلیمر است که به صورت تخصصی به نگارش مقالات و مطالب کاربردی در صنعت پلیمر و قالب گیری دورانی می پردازد. در مقالات خود سعی کردیم دانستنی های زیادی در خصوص انواع مخزن، منبع و وان های پلی اتیلن یا پلاستیکی آموزش دهیم.

0
نظرات خود را اینجا درج کنید
دیدگاه تان را اینجا بنویسید

مشاوره خرید

ارسال به سراسر کشور

10 سال گارانتی

15 سال خدمات پس از فروش

15 سال خدمات

تضمین بهترین کیفیت

  • مشاوره خرید

  • ارسال به سراسر کشور

  • 10 سال گارانتی

  • 15 سال خدمات پس از فروش

    15 سال خدمات

  • تضمین بهترین کیفیت

مخزن آب تهران پلیمر یارا